RLR07C3572FSRE523
Vishay Dale
Product No:
RLR07C3572FSRE523
Description:
RES 35.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 35.7 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Failure Rate S (0.001%)