RLR07C80R6FSRE5
Vishay Dale
Product No:
RLR07C80R6FSRE5
Description:
RES 80.6 OHM 1% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 80.6 Ohms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Failure Rate S (0.001%)