RLR20C1303GRBSL
Vishay Dale
Product No:
RLR20C1303GRBSL
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 130K OHM 2% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 130 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Series Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Package / Case Axial
Mfr Vishay Dale
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate R (0.01%)