RLR20C6R04FSR36
Vishay Dale
Product No:
RLR20C6R04FSR36
Description:
RES 6.04 OHM 1% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.04 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Failure Rate S (0.001%)