RLR32C2203GMRE7
Vishay Dale
Product No:
RLR32C2203GMRE7
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 220K OHM 2% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 220 kOhms
Power (Watts) 1W
Series Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Package / Case Axial
Mfr Vishay Dale
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate M (1%)