RLR32C6651FRBSL
Vishay Dale
Product No:
RLR32C6651FRBSL
Description:
RES 6.65K OHM 1% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.65 kOhms
Power (Watts) 1W
Failure Rate R (0.01%)