RLW73PH2FR010TE
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RLW73PH2FR010TE
Package:
1020
Description:
RLW73P H2 1% R010 600PPM 4K RL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1020
Ratings -
Resistance 10 mOhms
Power (Watts) 2W