RMC1/8-116JTP
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1/8-116JTP
Manufacturer:
Kamaya Inc.
Package:
1206
Description:
RES 11M OHM 5% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 11 MOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W