RMCS1210JT6M80
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCS1210JT6M80
Package:
1210
Description:
RES 6.8M OHM 5% 1/3W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
Resistance 6.8 MOhms
Power (Watts) 0.333W, 1/3W