RMEF1210FT34K8
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMEF1210FT34K8
Package:
1210
Description:
RES 34.8K OHM 1% 1/2W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.120" L x 0.098" W (3.05mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 34.8 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Series RMEF
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Stackpole Electronics Inc
Number of Terminations 2
Features Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)