RN55E7322BBSL
Vishay Dale
Product No:
RN55E7322BBSL
Description:
RES 73.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 73.2 kOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W