RN60E1004DRSL
Vishay Dale
Product No:
RN60E1004DRSL
Description:
RES 1M OHM 1/4W .5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1 MOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W