RN65C6491BB14
Vishay Dale
Product No:
RN65C6491BB14
Description:
RES 6.49K OHM 1/2W .1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.49 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W