RN65C7873FBSL
Vishay Dale
Product No:
RN65C7873FBSL
Description:
RES 787K OHM 1/2W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 787 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W