RN70C4703BB14
Vishay Dale
Product No:
RN70C4703BB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 470K OHM 3/4W .1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 470 kOhms
Power (Watts) 0.75W, 3/4W