RN73H1ETTP1240F25
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73H1ETTP1240F25
Package:
0402
Description:
RES 124 OHM 1% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 124 Ohms
Power (Watts) 0.063W, 1/16W