RN73H1ETTP1603F50
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73H1ETTP1603F50
Package:
0402
Description:
RES 160K OHM 1% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 160 kOhms
Power (Watts) 0.063W, 1/16W