RN73R2ETTD7963F50
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73R2ETTD7963F50
Description:
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 796 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W