RNC50J3653FSRSL
Vishay Dale
Product No:
RNC50J3653FSRSL
Description:
RES 365K OHM 1/10W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 365 kOhms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Failure Rate S (0.001%)