RNC55H1470BSRE565
Vishay Dale
Product No:
RNC55H1470BSRE565
Description:
RES 147 OHM 0.1% 1/8W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 147 Ohms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Failure Rate S (0.001%)