RNC55H69R8FSRE6
Vishay Dale
Product No:
RNC55H69R8FSRE6
Description:
RES 69.8 OHM 1/8W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 69.8 Ohms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Failure Rate S (0.001%)