RNC55J9531DRB14
Vishay Dale
Product No:
RNC55J9531DRB14
Description:
RES 9.53K OHM 1/8W .5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 9.53 kOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Failure Rate R (0.01%)