RNC60H4530FSRE8
Vishay Dale
Product No:
RNC60H4530FSRE8
Description:
RES 453 OHM 1% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 453 Ohms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Failure Rate S (0.001%)