RNC60J2371BSRSL
Vishay Dale
Product No:
RNC60J2371BSRSL
Description:
RES 2.37K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.37 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Failure Rate S (0.001%)