RNC60J3470BSB14
Vishay Dale
Product No:
RNC60J3470BSB14
Description:
RES 347 OHM 1/4W .1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 347 Ohms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Failure Rate S (0.001%)