RNC65H6982BRRE565
Vishay Dale
Product No:
RNC65H6982BRRE565
Description:
RES 69.8K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 69.8 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Failure Rate R (0.01%)