RNC65J1024BMB14
Vishay Dale
Product No:
RNC65J1024BMB14
Description:
RES 1.02M OHM 0.1% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.02 MOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Failure Rate M (1%)