RNR50H7680FSB14
Vishay Dale
Product No:
RNR50H7680FSB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 768 OHM 1% 1/10W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 768 Ohms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Series Military, MIL-PRF-55182/07, RNR50
Package / Case Axial
Mfr Vishay Dale
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate S (0.001%)