RNR60H1003FRB14
Vishay Dale
Product No:
RNR60H1003FRB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 100K OHM 1% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Series Military, MIL-PRF-55182/03, RNR60
Package / Case Axial
Mfr Vishay Dale
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate R (0.01%)