RNX0382M40JNR6
Vishay Dale
Product No:
RNX0382M40JNR6
Description:
RES 2.4M OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.420" L (3.56mm x 10.67mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.4 MOhms
Power (Watts) 1W