RNX2001G00JNLB
Vishay Dale
Product No:
RNX2001G00JNLB
Description:
RES 1G OHM 5% 5W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.140" Dia x 2.040" L (3.56mm x 51.82mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 1 GOhms
Power (Watts) 5W