ROV05H621K-S
Littelfuse Inc.
Product No:
ROV05H621K-S
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 620V 800A DISC 5MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 558 V
Capacitance @ Frequency 50 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 620 V
Varistor Voltage (Max) 682 V
Series -
Energy 27J
Package / Case Disc 5mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 385 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 505 V
Current - Surge 800 A