ROX40010K0KNF5
Vishay Dale
Product No:
ROX40010K0KNF5
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 10K OHM 10% 16.8W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.310" Dia x 4.050" L (7.87mm x 102.87mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Power (Watts) 16.8W