ROX8J20K
TE Connectivity Passive Product
Product No:
ROX8J20K
Package:
Axial
Description:
RES 20K OHM 5% 8W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Size / Dimension 0.335" Dia x 1.614" L (8.50mm x 41.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 kOhms
Power (Watts) 8W