RP73PF1E348RBTD
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RP73PF1E348RBTD
Package:
0402
Description:
RES 348 OHM 0.1% 1/10W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 348 Ohms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W