RPC0805JT13R0-HP
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RPC0805JT13R0-HP
Package:
0805
Description:
RES 13 OHM 5% 0.4W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 13 Ohms
Power (Watts) 0.4W