RPC1206JT3M90
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RPC1206JT3M90
Package:
1206
Description:
RES 3.9M OHM 5% 1/3W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.9 MOhms
Power (Watts) 0.333W, 1/3W