RPC2512JT470K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RPC2512JT470K
Package:
2512
Description:
RES 470K OHM 5% 1.5W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 470 kOhms
Power (Watts) 1.5W