RPC35160JTE
Kamaya Inc.
Product No:
RPC35160JTE
Manufacturer:
Kamaya Inc.
Package:
1210
Description:
RES 16 OHM 1/2W 5% 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Resistance 16 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W