RQ73C2A10K7BTD
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RQ73C2A10K7BTD
Package:
0805
Description:
RES 10.7 KOHMS 0.1% 1/5W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 10.7 kOhms
Power (Watts) 0.2W, 1/5W