RSF12FT24R3
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSF12FT24R3
Package:
Axial
Description:
RES 24.3 OHM 1% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 24.3 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W