RSF1A-330-JTW
RCD Components
Product No:
RSF1A-330-JTW
Manufacturer:
RCD Components
Package:
Axial
Description:
RES 33 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.134" Dia x 0.354" L (3.40mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 33 Ohms
Power (Watts) 1W