RSF1FB10K0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSF1FB10K0
Description:
RES 10K OHM 1% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Power (Watts) 1W