RSF200JB-73-91R
YAGEO
Product No:
RSF200JB-73-91R
Manufacturer:
YAGEO
Description:
RES 91 OHM 5% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 91 Ohms
Power (Watts) 2W