RSF500JT-91-3K9
YAGEO
Product No:
RSF500JT-91-3K9
Manufacturer:
YAGEO
Description:
RES 3.9K OHM 5% 5W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.9 kOhms
Power (Watts) 5W