RSMF12GTR220
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSMF12GTR220
Package:
Axial
Description:
RES 0.22 OHM 2% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 220 mOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W