RSMF2FBR499
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSMF2FBR499
Package:
Axial
Description:
RES 0.499 OHM 1% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 499 mOhms
Power (Watts) 2W