Home / RF Antennas / RST-MA11-10808-22M-FY-001
minImg
RST-MA11-10808-22M-FY-001
Raltron Electronics
Product No:
RST-MA11-10808-22M-FY-001
Manufacturer:
Raltron Electronics
Description:
RF ANT 868MHZ WHIP RA SMA 108MM
User Guide
Frequency Range -
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination SMA Male
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 4.252" (108.00mm)
Product Status Active
RF Family/Standard -
VSWR 2
Antenna Type Whip, Tilt
Series RST
Frequency (Center/Band) 868MHz
Power - Max 1 W
Mfr Raltron Electronics
Return Loss -10dB
Features -
Package Bulk
Gain 2dBi
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)