RT0402FRD073K57L
YAGEO
Product No:
RT0402FRD073K57L
Description:
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 3.57 kOhms
Power (Watts) 0.063W, 1/16W