RV-121509D
Recom Power
Product No:
RV-121509D
Manufacturer:
Recom Power
Description:
DC DC CONVERTER 15V -9V 2W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -9V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 13.2V
Voltage - Isolation 6 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.27" L x 0.58" W x 0.45" H (32.4mm x 14.7mm x 11.4mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 66mA, 111mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 10.8V
Power (Watts) 2 W
Series ECONOLINE RV (2W)